به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، سد معبر معضلی است که از گذشته در شهرهای مختلف استان ایلام وجود داشته اما به مرور زمان این روند گسترش یافته و افزایش آمار بیکاران سبب افزایش تعداد دست فروشان و میوه فروشان در سطح شهر شده است.

 ایجاد معضل ترافیکی یکی از مهمترین مشکلاتی است که امروزه به‌دلیل عدم ساماندهی مناسب ماشین‌های میوه فروش در سطح برخی شهرهای استان از جمله شهر ملکشاهی به وجود آمده است و بی شک حل چنین مشکلاتی عزم جدی مسوولان را می‌طلبد. با توجه جدی به این موضوع، بایستی مکان مناسبی برای این قشر تبیین شود تا به گذران زندگی بپردازند.

بروز تصادفات به دلیل تجمع خودروها

آرمین زراعتی یکی از شهروندان ملکشاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: برخی خیابان‌ها در تصرف میوه فروشانی است که با ماشین‌های خود اقدام به سد معبر می‌کنند و هیچ مسوولی از این اقدام جلوگیری نمی‌کند.

وی افزود: متاسفانه نبود نظارت سبب افزایش روز افزون دست فروشان شده و این امر سبب شده مردم نتوانند به راحتی در خیابان‌ها تردد کنند و گاها این تجمع میوه فروشان سبب بروز تصادفاتی نیز می‌شود.

بروز ترافیک در سطح شهر

رضا چراغی دیگر شهروند می‌گوید: خیابان‌ها شهر ملکشاهی عریض نیستند و با کوچکترین سد معبر شاهد بروز ترافیک می‌شویم و تردد خودروها به سختی انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه این میوه فروشان میوه را با قیمت پایین‌تری در اختیار مردم قرار می‌دهند، وجود این میوه فروشان در جلوگیری از افزایش قیمت میوه در شهر تاثیر دارد اما نیاز است مسوولان شهرداری جهت ساماندهی آنها در مکانی خاص اقدام کند.

ایجاد ۱۰ غرفه جهت استقرار میوه فروشان

سجاد میرزایی شهردار ملکشاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: ۱۰ غرفه جهت واگذاری به میوه فروشان در بهترین نقطه شهر احداث شده اما متاسفانه میوه فروشان تمایلی به استفاده از آنها نشان نمی‌دهند.

وی افزود: دادستان شهرستان نیز بازدیدهایی در این باره انجام داده و علیرغم تذکراتی که داده شد کماکان شاهد سدمعبر در سطح شهر هستیم که دلیل اصلی این سد معبرها میوه فروشانی است که خیابان را احاطه کرده‌اند.

شهردار ملکشاهی  اظهار کرد: تاکنون سه میوه فروش به غرفه‌های احداث شده منتقل شده‌اند و بی شک تا زمانی که برخورد قانونی با این میوه فروشان انجام نشود همچنان شاهد این مشکل در سطح شهر خواهیم بود و نیاز است مراجع قضایی نیز در این زمینه همکاری کنند.

انتهای پیام/۹۷۰۸۲۳