به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، نشست هم‌اندیشی دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان و دبیران شهرستان‌های این حزب، با نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و استاندار با موضوع بررسی چالش‌ها و معضلات خاص استان کرمان تشکیل شد.

محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این نشست به تبیین شرایط اقتصادی و سیاسی کشور پرداخت و با اشاره به عدم مدیریت صحیح دولت در فضای اقتصادی کشور از عملکرد غیرتخصصی تیم اقتصادی دولت انتقاد کرد.

وی گفت: مجموع شرایطی که ذکر شد دست به دست هم داد تا سال گذشته کشور شوک ارزی را تجربه کند و موجب کاهش ارزش پول ملی به معنای کاهش قدرت خرید مردم شد و افزایش تورم را در کشور را در برداشت.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت آمریکا تحریم‌های هوشمندانه را علیه کشور رقم زد، به این موضوع اشاره کرد که آمریکا با استفاده از اتاق‌های فکر خود و تیم مجرب 300 نفره که لحظه به لحظه اقتصاد ایران را مورد تحلیل قرار می‌دهند و کوچکترین اطلاعات اقتصادی کشور حتی اطلاعات تجار خرد را نیز در اختیار دارند، سعی کرده است از طریق شوک ارزی و تحریم‌های فلج کننده اقتصاد کشور را از پای درآورد تا در گام بعدی سرنگونی نظام را رقم زند و این سیاست را از طریق کشور امارات به عنوان ایجاد کننده هرج و مرج ارزی در کشور دنبال کرده است.

پورابراهیمی سیاست تابستان داغ آمریکا را در سال 97 و ایجاد اغتشاش و آشوب از طریق ایجاد نارضایتی عمومی در کشور را شکست خورده ارزیابی کرد و گفت: با سقوط پهپاد نیز مشیت الهی بر ثبات روز افزون و اقتدار کشور رقم خورد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به وجود نشانه‌هایی از شکست تحریم‌های آمریکا در مقابل ملت ایران اشاره کرد و گفت: روزهای آینده کشور، نشان از شکست کامل تحریم‌ها دارد و آمریکا فهمیده است این راهبرد خالی از فایده است و ملت ایران مقاوم‌تر از این تهدیدات است.

انتقاد نسبت به وضعیت فرهنگی استان کرمان

احمدعلی مقدم، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان نیز ضمن بیان مقدمه‌ای راجع به قدمت و سابقه این حزب به معرفی معاونت‌های مختلف و ساختار تشکیلاتی آن پرداخت و اظهار داشت: مفتخریم تنها حزبی هستیم که به دست حضرت امام(ره) بنیان نهاده شد و رویکرد این حزب در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری قرار دارد.

مقدم در ادامه ضمن انتقاد نسبت به وضعیت فرهنگی استان کرمان به طور خاص به مسأله وضعیت پوشش و عفاف و حجاب در این استان پرداخت و خواستار آن شد که به این موضوع توجه خاصی صورت گیرد و در راستای فرهنگ‌سازی وضعیت عفاف و حجاب در بخش‌های دولتی، بیمارستان‌ها و مراکز اداری استان تحت رصد و نظارت قرار گرفته تا به عنوان قانون لازم‌الاجرا از ادارات دولتی به دیگر بخش‌های جامعه تسری یابد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان در ادامه با بیان اینکه این حزب چشم و بازوی مسؤولان استان در راستای خدمت‌رسانی به مردم کرمان است، به توانمندی‌های اعضای این حزب اشاره کرد و گفت: با وجود ظرفیت‌های زیادی که در اعضا و بدنه این حزب قرار دارد برای کمک به پیشبرد اهداف دولت برای پیشرفت این استان اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی به چالش‌های مناطق مختلف و شهرستان‌های استان پرداخت و به تفکیک معضلات آن‌ها را مورد بررسی قرار داد و گفت: عدم تکمیل طرح‌های صنعتی در شهرستان‌ها، تعطیلی و نیمه تعطیلی شهرک‌های صنعتی، عدم وجود امکانات بوم‌گردی در مناطق خوش آب و هوا، عدم تکمیل طرح‌های عمرانی، عدم وجود صنعت فرآوری محصولات کشاورزی و جولان دلالان برای خرید قیمت پایین محصولات کشاورزی، از جمله مهمترین مسائل استان هستند.

مقدم در پایان نیز از عملکرد استانداری کرمان به عنوان معین استان خوزستان در حادثه سیل تقدیر کرد و برای همکاری با مجموعه دولت برای پیشبرد اهداف چشم‌انداز پیشرفت استان کرمان اعلام آمادگی کرد.

مسأله امنیت در استان خط قرمز ما است

محمدجواد فدائی، استاندار کرمان با بیان اینکه دیدگاه‌های ما و حزب مؤتلفه اسلامی به همدیگر نزدیک است، با اظهار امیدواری از اینکه بتوانیم از قبال این تعامل و همکاری در راستای رفع معضلات استان گام برداریم، اظهار کرد: مسأله امنیت در استان خط قرمز ما است.

وی به مسائل و مشکلات خاص استان کرمان پرداخت و قول مساعد داد تمام تلاش خود را در راستای اعتلای این استان بردارد.

استاندار کرمان در موضوع عفاف و حجاب نیز ضمن تأکید بر اجرا شدن این قانون در مراکز دولتی خواستار گزارش موارد تخلف شد.

انتهای پیام/3388/ق